spacer.png, 0 kB

Logowanie


Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

Logo TMMP

Logo TMMP

Prezydent C. Ratajski

Prezydent Cyryl Ratajski

Herb Miasta Poznania

Herb Miasta Poznania

Tłok pieczętny

Tłok pieczętny

Statystyki

Użytkowników: 190
Artykułów: 262
Adresów: 40
Odwiedzających: 1049173

Sonda

Jak oceniasz obecną kadencję władz naszego miasta?
 
Co uważasz za największy problem w naszym mieście:
 

Gościmy


spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
Profil Chóru Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Krzysztof Gmerek   
Swą działalność programową chór opiera na kształceniu młodych i dorosłych osób ze zdolnościami śpiewaczymi oraz muzycznymi, co w efekcie owocuje koncertowaniem w Poznaniu, Polsce i poza granicami państwa.

     Chór bierze udział w imprezach m.in. organizowanych przez Polski Związek Chórów i Orkiestr, którego członkiem jest od 1920 roku. Chór obsługuje od strony artystycznej ważne uroczystości miasta Poznania. Ponadto jest członkiem zbiorowym Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania.

Dyrygenci.     Przez lata działalności zmieniali się dyrygenci chóru. Wśród najbardziej zasłużonych znajdują się: Wacław Wilkosz, Stanisław Wiechowicz, Stefan Stuligrosz, Mieczysław Dondajewski oraz Antoni Grochowalski.
Od 1999 roku kierownikiem artystycznym jest absolwent Wydziału Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie oraz student Berklee College of Music in Boston -Wojciech Stec.


     Sukcesy chóru.     Za swoje osiągnięcia chór otrzymał wiele wyróżnień. Do najcenniejszych z nich należą: Nagroda II Stopnia Ministra Kultury i Sztuki, Złota Odznaka z Laurem PZCHiO oraz medal PZCHiO, przyznany za zasługi dla społecznego ruchu muzycznego przez Zarząd Główny w Warszawie.

     Repertuar.     Od początku swego istnienia zespół stawiał sobie ambitne zadania artystyczne. W ciągu ponad 90 -letniej historii oprócz utworów a'capella, chór wykonywał także duże formy muzyczne z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych z Poznania, Olsztyna, Koszalina i Getyngi. Obecnie chórzyści sięgają do muzyki klasycznej, zarówno do utworów dawnych jak i współczesnych.

Skład chóru.     Obecnie chór zrzesza 40 członków, a w przyszłości planowany jest zespół 100 -osobowy, tak aby możliwym stało się wykonanie dzieła oratoryjnego z orkiestrą i solistami.

Oferujemy:     Chór może organizować imprezy, koncerty na zamówienie gmin, instytucji, organizacji społecznych; może również organizować wycieczki po Poznaniu, połączone z koncertem w Domu Muzyki. Natomiast dla nowych członków zespołu oferuje naukę śpiewu, dykcji, emisji głosu oraz udział w licznych koncertach w kraju i za granicą.

 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB