spacer.png, 0 kB

Logowanie


Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

Logo TMMP

Logo TMMP

Prezydent C. Ratajski

Prezydent Cyryl Ratajski

Herb Miasta Poznania

Herb Miasta Poznania

Tłok pieczętny

Tłok pieczętny

Statystyki

Użytkowników: 41
Artykułów: 267
Adresów: 40
Odwiedzających: 1361390

Sonda

Jak oceniasz obecną kadencję władz naszego miasta?
 
Co uważasz za największy problem w naszym mieście:
 

Gościmy


spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
START arrow START
Witamy na stronie TMMP - 100 lat Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania Drukuj Poleć znajomemu

Witamy Państwa na stronie TMMP - oficjalnym serwisie internetowym Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania im. Cyryla Ratajskiego.
Siedziba TMMP -Stary Rynek Poznań
  Siedziba TMMP, źródło Wikipedia

    W kamienicy przy ul. Mielżyńskiego 27/29, w siedzibie Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, ma swą siedzibę Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania - najstarsze towarzystwo kulturalne działające w Poznaniu. Inicjatorem powstałego dnia 14 grudnia 1922 roku Towarzystwa, jako "społecznego forum wspierania miejskich inicjatyw dotyczących estetycznego, higienicznego i kulturalnego poziomu miasta" był Cyryl Ratajski - Patron Towarzystwa - w latach 1922 - 1934 oraz we wrześniu roku 1939 - Prezydent Stołecznego Miasta Poznania.


    Celem głównym TMMP jest szerzenie wiadomości o mieście Poznaniu, a także pomoc w kulturalnym jego rozwoju. Ambitny ów cel skupieni weń Miłośnicy Poznania realizują na różnych forach i na różne sposoby - poprzez m.in. organizowanie wykładów i odczytów popularyzujących dzieje Miasta, wspieranie wydawnictw o Nim, włączanie się w działania ochronne nad zabytkami, otaczanie opieką i pamięcią poznańskich nekropolii, współdziałanie w zakresie ochrony środowiska naturalnego, współpracę z instytucjami naukowymi i organizacjami społecznymi. Bardzo ważną, szczególnie przez wzgląd na jej znaczenie pedagogiczne, jest działalność TMMP adresowana do dzieci i młodzieży. Działalność ta przybiera formy organizowania konkursów tematycznych oraz warsztatów i spotkań dla młodzieży, przybliżających historię i teraźniejszość Poznania.


    Wszystkich Poznańczyków i nie tylko - Miłośników Poznania, których sercu bliskie są sprawy Grodu Przemysła, którzy interesują się jego dziejami lub którzy chcieliby włączyć się do naszych działań - zapraszamy do współpracy oraz uczestnictwa w prowadzonych od lat na najwyższym poziomie w ramach Towarzystwa różnorakich przedsięwzięć, zmierzających ku jednemu - ku dobru i pomyślności Naszego Ukochanego Miasta oraz jego zacnej Społeczności.mail:tmmp@poczta.fm


Nasz adres: ul. Mielżyńskiego 27/29, budynek PTPN, I p. pok. 16

 

Konto: PKO I Oddział Poznań 81-1020-4027-0000-1202-0354-8104


KRS -0000079313

NIP 778-11-75-257

Godziny pracy Biura TMMP:

poniedziałek: 16:00 - 18:00

środa: 12:00 - 14:00

 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB